Z myślą o przyszłości

• autor: afsilent2001, 2014-06-23 20:11

Myślę globalnie,

działam lokalnie!

Dwa lata temu w auli WSB w Dąbrowie Górniczej  z dużym skupieniem ale też z mnóstwem wątpliwości słuchaliśmy tych, którzy postawili sobie niezwykle ambitne zadanie. Jaki on był pamiętamy: stworzenie Akademii, która oferuje  wspaniałe warunki do rozwoju dla młodych adeptów piłki nożnej. Chyba jednak nie do końca wszyscy wierzyli w sukces tej inicjatywy. Dzisiaj możemy powiedzieć z pełną świadomością, że obietnice sprzed dwóch lat zostały zrealizowane.

Należy zatem zrobić krok kolejny. Dzisiaj podpisano trójstronne porozumienie, którego sygnatariuszami zostali: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB oraz Akademia Futbolu Silent.  Do najważniejszych obszarów współpracy zaliczono: organizację przedsięwzięć edukacyjnych i szkoleniowych, wsparcie w zakresie rozwoju kadry szkoleniowej, profesjonalne planowanie kariery zawodników, wykorzystanie potencjału nowoczesnego sprzętu i warsztatu szkoleniowego partnerów.

Głównym celem tych trzech dąbrowskich partnerów jest stworzenie profesjonalnej drużyny piłkarskiej, co bardzo ważne- w oparciu o wychowanków AF Silent. Aby taka powstała potrzebny jest transfer wiedzy do sportu. Zawodnicy AF Silent będą mogli  uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Młodzieżowego. Studenci natomiast będą mogli odbywać staż w Akademii. Musimy brać pod uwagę wszystkie możliwości- jeżeli nie uda im się osiągnąć mistrzowskiego poziomu piłkarskiego z czystym sumieniem powiemy, iż osiągnęli mistrzowski poziom edukacyjny i są przygotowani do prawdziwego życia.

Inicjatywa obejmuje zatem obszar: sportu, edukacji, technologii i integracji. Stawiamy  na permanentną edukację i rozwój sportowy. Wtedy porozumienie zamieni się w sukces.

Dyrektor sportowy AF Silent, Piotr Pierścionek, zaprezentował plany na najbliższe trzy lata. Analiza potencjału zawodnika została przygotowana niezwykle skrupulatnie. Widać w tych działaniach sięganie do wzorców zachodnich. Nie ma już żadnych niewidomych- jasno zostały zaprezentowane cele, jakie przed młodymi zawodnikami zostały postawione. Nie tylko zatem sport, równie istotna jest nauka.

Jedno jest pewne- wychowankowie Silentu będą przygotowani do gry seniorskiej. A jeżeli chodzi o ten aspekt… kolejna świetna informacja! Sebastian Idczak został trenerem seniorskiej drużyny Unii Strzemieszyce!

Życzę wszystkim aby ta wspaniała, lokalna współpraca została nagrodzona wielkim sukcesem! Gratulujemy tym, którzy dwa lata temu zaryzykowali i zaufali Akademii. Zrobili to przede wszystkim dla własnych dzieci, które nigdzie nie będą miały takich warunków!