Witamy!

• autor: afsilent2001, 2014-09-22 13:21

Doświadczony trener reprezentacji Polski

w Akademii Futbolu Silent!

WITAMY!

Od najbliższego wtorku rozpoczynamy współpracę z trenerem przygotowania motorycznego.  Jest to fachowiec, którego nie trzeba reklamować! IDZIEMY DO PRZODU !!! A wszystko po to aby zawodnicy naszej akademii mieli stworzone najlepsze warunki rozwoju sportowego !!! Panie trenerze witamy na pokładzie!!!

Leszek Dyja (na zdjęciu obok Waldemara Fornalika po jego prawej stronie-ur. 30 czerwca 1978) – polski lekkoatleta, sprinter.

Dwukrotny Mistrz Polski Seniorów w sztafecie 4 x 100 metrów w barwach AZS-AWF Kraków (2004 i 2006)[1]. Wielokrotny medalista halowych mistrzostw Polski. Uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy, gdzie odpadł w półfinale biegu na 100 metrów (Göteborg 1999). W 2005 został międzynarodowym mistrzem Izraela w biegu na 100 metrów.

W 2007 zakończył czynną karierę sportową, pracował jako trener przygotowania fizycznego Piasta Gliwice w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009, pomagał w przygotowaniu fizycznym trenerowi Ruchu Chorzów Bogusławowi Pietrzakowi w sezonie 2008/2009. Pracuje w Ruchu Chorzów jako trener przygotowania fizycznego. Od sierpnia 2012 w takim samym charakterze pracuje z reprezentacją Polski

Społecznie udziela się jako trener lekkoatletyczny, prowadząc grupę zawodników zrzeszonych w różnych klubach lekkoatletycznych śląska. Wraz z trenerem Lechem Salamonowiczem prowadził przygotowania Kadry Narodowej Juniorów w sprincie lekkoatletycznym do Mistrzostw Świata Juniorów w sezonie 2010.

Wielu szkoleniowców uważa, że Polacy nie odstają wiele pod względem piłkarskim od zawodników z zachodu. Głównym problemem piłkarzy wyjeżdżających z kraju są braki w przygotowaniu fizycznym. Trenerzy Ekstraklasy wprowadzający młodych zawodników do pierwszych zespołów narzekają, że dopiero u nich młodzi piłkarze mają pierwszy profesjonalny trening.  Kondycyjnie jesteśmy  dobrze przygotowani.  Obecnie w piłce najważniejsza jest szybkość, dynamika i siła eksplozywna – czyli zdolność rozwijania maksymalnej siły w jak najkrótszym czasie. Kto ile przebiegnie w danym meczu zeszło już na drugi plan.
Źrodło : wikipedia