Pierwsze zwycięstwo

• autor: afsilent2001, 2015-04-12 12:05

Rozgrywki w II śląskiej lidze rozpoczęliśmy od meczu ze Stadionem Śląskim. Chorzowianie maja mocną drużynę. Znamy się przecież z wielu spotkań towarzyskich.

Dzisiaj jednak musieli uznać nasza wyższość.

Drużyna Silentu zmienia się z każdym kolejnym dniem, mozolna i ciężka praca zaczyna owocować. Efekty pracy dwóch doskonałych szkoleniowców zaczynają być coraz bardziej widoczne. Gdyby porównać mecz dzisiejszy z jakimkolwiek z poprzedniego sezonu to ewidentnie można zobaczyć progres.

Od początku graliśmy mocno skoncentrowani. Napieraliśmy na pole karne przeciwnika, jednak na gola musieliśmy poczekać. Było kilka prób ale bramkarz Stadionu pewnie zatrzymywał nasze ataki. W 17 minucie po uderzeniu Hacika piłka trafiła w bramkarza. Takiej okazji przegapić nie można- Grabo pewnie dobił i po raz pierwszy mogliśmy dać upust swojej radości.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć była ku temu okazja, po jednej i po drugiej stronie.

W drugiej odsłonie zdecydowanie dominowaliśmy co przełożyło się na wynik. W 40 minucie po znakomitym podaniu Hacika bramkę, urody zacnej zresztą, strzelił po raz drugi dzisiaj Grabo. Super! Złapaliśmy wiatr w żagle!

W 51 minucie sprytem i techniką wykazał się Igor, który odebrał piłkę obrońcy a w sytuacji sam na sam nie ma możliwości żeby spudłował. Tak się stało i tym razem- kolejna, trzecia bramka na naszym koncie.

Ostatni gol zasługuje na szczególne uznanie. Perfekcyjnie przeprowadzona akcja, od Bartka zaczynając, przez wszystkie formacje, aż do Grabo. Patryk popisał się nie tylko fenomenalnym rajdem ale i doskonałym, bo dokładnym co do centymetra podaniem w kierunku Kiwiego, który znakomicie wszedł w pole karne. Jest i gol nr 4!

Wszyscy zagrali dzisiaj bardzo dobrze, zmiany dokonane w drugiej połowie również pokazały, że dysponujemy wieloma, równorzędnym zawodnikami. Każdy schodząc z boiska mógł powiedzieć: dałem z siebie wszystko!  Brawo!

Brawa dla obydwu zespołów za walkę, charakter i piękne widowisko! Świetna inauguracja! Oby ten kolejny rozdział w naszych zmaganiach w lidze śląskiej był piękną przygodą!